Kácení, těžba


Rizikové kácení

  • V případě, že to podmínky nedovolují, je nutné strom odstranit postupným kácením za použití horolezecké techniky, kácením z plošiny, případně s asistencí jeřábu. Náročnost této práce se odvíjí zejména od přítomnosti překážek v okolí stromu, okolnímu terénu a dále také od velikosti a druhu stromu.

Strojní kácení

  • Za využití střihací hlavice nesené bagrem. Technologie je primárně určena na plošné čištění pozemků od náletových dřevin od průměrů 5cm do 30cm. 


Špalkování

  • Skácené dřeviny na místě odvětvíme a rozmanipulujeme na sortimenty (délky) dle přání zákazníka. 

Štěpkování

  • Štěpkovat můžeme větve z průklestu stromů, keřů a živých plotů, a také části kmenů téměř jakéhokoli průměru. Rozdrcenou dřevní hmotu je možno použít  jako nastýlku pod stromy a keře, při mulčování do veřejných výsadeb nebo do elektráren jako palivo. Nabízíme Vám také odvoz štěpky. 

Odvoz a likvidace 

  • Na přání zákazníka veškerou dřevní hmotu odvezeme. Dle dohody jsme schopni za kvalitní dřevní hmotu poskytnout výkupní cenu. 

Kácení - težba

Kácení stromu, který svým postavením neohrožuje majetek či zdraví osob v jeho bezprostředním okolí. V takovém případě je možné strom pokácet vhodným směrem a následně až na zemi ho zpracovat.
Těžba se provádí obvykle pro majitele soukromých lesů, včetně zajištění manipulace, zpracování vytěženého dřeva, nebo jeho výkupu.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky