Kácení, těžba


Rizikové kácení

  • V případě, že to podmínky nedovolují, je nutné strom odstranit postupným kácením za použití horolezecké techniky, kácením z plošiny, případně s asistencí jeřábu. Náročnost této práce se odvíjí zejména od přítomnosti překážek v okolí stromu, okolnímu terénu a dále také od velikosti a druhu stromu.

Strojní kácení

  • Za využití střihací hlavice nesené bagrem. Technologie je primárně určena na plošné čištění pozemků od náletových dřevin od průměrů 5cm do 30cm. 


Špalkování

  • Skácené dřeviny na místě odvětvíme a rozmanipulujeme na sortimenty (délky) dle přání zákazníka. 

Štěpkování

  • Štěpkovat můžeme větve z průklestu stromů, keřů a živých plotů, a také části kmenů téměř jakéhokoli průměru. Rozdrcenou dřevní hmotu je možno použít  jako nastýlku pod stromy a keře, při mulčování do veřejných výsadeb nebo do elektráren jako palivo. Nabízíme Vám také odvoz štěpky. 

Odvoz a likvidace 

  • Na přání zákazníka veškerou dřevní hmotu odvezeme. Dle dohody jsme schopni za kvalitní dřevní hmotu poskytnout výkupní cenu. 

Kácení - težba

Kácení stromu, který svým postavením neohrožuje majetek či zdraví osob v jeho bezprostředním okolí. V takovém případě je možné strom pokácet vhodným směrem a následně až na zemi ho zpracovat.
Těžba se provádí obvykle pro majitele soukromých lesů, včetně zajištění manipulace, zpracování vytěženého dřeva, nebo jeho výkupu.

Tel.: +420 731 722 004
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!